Kategorie
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Aktualności

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Hydroterapia

29-07-2020
Hydroterapia
Hydroterapia, inaczej aquaterapia czy wodolecznictwo, jest jednym z najstarszych działów fizjoterapii. Zabiegi polegają na terapeutycznym zastosowaniu wody o różnych parametrach, takich jak: temperatura i ciśnienie, z dodatkami borowiny czy solanki, odpowiednio dobranych do danej terapii. Dzięki właściwością fizycznym wody, hydroterapia pozwala na uzyskiwanie efektów fizjologicznych. Najważniejsze cechy wody wiążą się z właściwościami mechanicznymi, takimi jak: siła nacisku, oporu i wyporu. Kolejne istotne aspekty to zdolność płynu do magazynowania i przewodzenia ciepła.
czytaj więcej >>

Podręczne akcesoria do ćwiczeń

24-07-2020
Podręczne akcesoria do ćwiczeń

Obręcze, taśmy oraz rzemienie do ćwiczeń stają się coraz bardzie popularne.  Niska cena, mała ilość zajmowanego miejsca i w zasadzie nieograniczone możliwości ćwiczeń, stanowią ich niewątpliwy atut. Wykonane są z czystego, bezpudrowego lateksu. Są dobrym rozwiązaniem w treningu codziennym, powrocie do formy po urazach czy treningu z dziećmi. Zastępują ćwiczenia z ciężarkami i pozwalają na naukę podstawowych wzorców ruchu. Poniżej krótki opis wszystkich lateksowych akcesoriów do ćwiczeń, znajdujących się w asortymencie firmy Kinesis.

czytaj więcej >>

Ćwiczenia a kwarantanna

23-06-2020
Ćwiczenia a kwarantanna
Dlaczego nie powinniśmy przestawać dbać o swoje zdrowie fizyczne? Co z przerwaną rehabilitacją z powodu pandemii? Brak ruchu, szczególnie u osób starszych, może skutkować trudnymi do odwrócenia zmianami w całym organizmie. Ważne jest, aby wykonywać ćwiczenia o umiarkowanym natężeniu przez 20-45 min, maksymalnie trzy razy w tygodniu. Chodzi o utrzymanie sprawności fizycznej, a nie rozwój kondycji. Ćwiczenia mają pozytywny wpływ na nasz układ immunologiczny, którego praca jest dla nas bardzo istotna w czasie pandemii.
czytaj więcej >>

Przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne PUR- dlaczego warto kupić?

23-06-2020
Przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne PUR- dlaczego warto kupić?
Rehabilitacja wcześnie rozpoczęta, pozwala na szybszy powrót do sprawności oraz  zwiększa motywację pacjenta do wykonywania ćwiczeń. Ważne jest, aby rozpocząć ją już w szpitalu bądź niedługo po zabiegu. Na początkowym etapie najbardziej wskazane są ćwiczenia wykonywane w podwieszeniu bądź samowspomagane. Istotne, aby rozpoczynać rehabilitacje bez/lub z małym obciążeniem. Systematycznie i z zaangażowaniem wykonywać zalecane ćwiczenia, co umożliwi lepsze i szybsze efekty. Urządzeniem, które idealnie sprawdza się tego typu terapii jest przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne PUR firmy Kinesis.  
czytaj więcej >>
Przejdź do strony głównej