Product was successfully added to your shopping cart.

Przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne PUR- dlaczego warto kupić?

Rehabilitacja wcześnie rozpoczęta, pozwala na szybszy powrót do sprawności oraz  zwiększa motywację pacjenta do wykonywania ćwiczeń. Ważne jest, aby rozpocząć ją już w szpitalu bądź niedługo po zabiegu. Na początkowym etapie najbardziej wskazane są ćwiczenia wykonywane w podwieszeniu bądź samowspomagane. Istotne, aby rozpoczynać rehabilitacje bez/lub z małym obciążeniem. Systematycznie i z zaangażowaniem wykonywać zalecane ćwiczenia, co umożliwi lepsze i szybsze efekty. Urządzeniem, które idealnie sprawdza się tego typu terapii jest przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne PUR firmy Kinesis 

 

PUR znajduje swoje zastosowanie w kinezyterapii, do ćwiczeń w podwieszeniu oraz samowspomaganych. Nie zajmuje dużo miejsca i dzięki temu idealnie sprawdza się na oddziałach szpitalnych, w leczeniu ambulatoryjnym oraz w domach. Dzięki swoim wymiarom oraz budowie pozwala na zastosowanie  w każdym pomieszczeniu, czy to w gabinecie rehabilitacji czy to w pokoju pacjenta. Pozwala na wykonywanie ćwiczeń  w łóżku, co daje możliwość przeprowadzania wczesnej rehabilitacji, która daje lepsze efekty i szybszy powrót do sprawności. Zamontowane kółka pozwalają na transport urządzenia i wykonywanie ćwiczeń, bez konieczności przewożenia chorego na salę rehabilitacyjną. Ćwiczyć można również na siedząco, na krześle bądź taborecie, w warunkach domowych. 

 

PUR jest wyrobem medycznym zgodnie z wymaganiami zasadniczymi dla wyrobów medycznych, wyposażonym w deklarację zgodności producenta i opatrzonym znakiem CE. 

Zalety Przyłóżkowego Urządzenia Rehabilitacyjnego Kinesis PUR:

  • stabilna i wytrzymała konstrukcja;
  • szereg uchwytów z regulacją mocowania na konstrukcji PUR-a;
  • podstawa PUR-a na  4 kółkach z hamulcem;
  • komfort ćwiczeń oraz bezpieczeństwo pacjenta i rehabilitanta;
  • certyfikowany wyrób medyczny.

Idealne wyposażenie do ćwiczeń stanowi osprzęt. Nasi pracownicy przygotowali dwie wersje, w zależności od stopnia rozbudowania. Zestaw MINI zawiera wszystkie podstawowe elementy, które pozwolą na wykonywanie podstawowych ćwiczeń. Zestaw STANDARD to umożliwia swobodne wykonywanie ćwiczeń w podwieszeniu oraz samowspomaganych.