Kategorie
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Hydroterapia- rodzaje i zabiegi

Data dodania: 29-07-2020

Co to jest?


Hydroterapia, inaczej aquaterapia czy wodolecznictwo, jest jednym z najstarszych działów fizjoterapii. Zabiegi polegają na terapeutycznym zastosowaniu wody o różnych parametrach, takich jak: temperatura i ciśnienie, z dodatkami borowiny czy solanki, odpowiednio dobranych do danej terapii. Dzięki właściwością fizycznym wody, hydroterapia pozwala na uzyskiwanie efektów fizjologicznych. Najważniejsze cechy wody wiążą się z właściwościami mechanicznymi, takimi jak: siła nacisku, oporu i wyporu. Kolejne istotne aspekty, to zdolność płynu do magazynowania i przewodzenia ciepła. W wyniku aquaterapii możemy uzyskać miejscowe i ogólnoustrojowe reakcje na ogrzewanie lub schładzanie, co ma pozytywny wpływ na układ krwionośny, limfatyczny oraz na metabolizm. Dzięki zanurzeniu ciała w wodzie, wpływamy pozytywnie na równowagę wodno-elektrolitową.

 

Dla kogo?


Z pozytywnego wpływy zabiegów hydroterapeutycznych mogą korzystać wszyscy, zarówno chorzy jak i zdrowi. Istotnie jest, aby dobrać odpowiednie parametry wody oraz zabiegi. Już w starożytności, ludzie okryli pozytywny wpływ, jaki wywierają kąpiele na nasze ciało. Terapeutyczne zabiegi hydroterapii polecane są przede wszystkim chorym na reumatyzm oraz zaburzenia nerwowe. Pomocne są również w rehabilitacji po urazach kończyn i odmrożeniach. Kąpiele pomagają także przy łagodzeniu stresu, nerwobólów oraz zmęczenia.

 

Najpopularniejsze zabiegi


Pod pojęciem hydroterapii kryje się wiele zabiegów. Poniżej opisane zostały te najpopularniejsze:

 

  • Hydromasaż to rodzaj masażu podwodnego. W trakcie zabiegu z dysz, pod silnym ciśnienie, wydobywa się woda. Strumień nakierowany jest na konkretne partie ciała, zazwyczaj plecy, kark oraz nogi. Całe ciało pacjenta zanurzone jest w wannie. Takie działania redukują uczucie zmęczenia oraz bólu. Zmniejsza się napięcie mięśniowe i wzrasta poziom ukrwienia.
alt
alt
  • Masaż wirowy kończyn dolnych i kręgosłupa wykonywany jest w specjalnej wirówce do tego przeznaczonej. Zabieg jest połączeniem leczniczego wpływy temperatury oraz ruchów wirowych wody. W wyniku takich zabiegów poprawia się krążenie krwi, zmniejsza się odczucie bólu, a metabolizm przyspiesza.
  • Masaż wirowy kończyn górnych i dolnych wykonywany w wannach specjalnie do tego przeznaczonych. To łagodna forma hydroterapii, podczas której wykorzystuje się temperaturę oraz ruch wirowy wody. Dzięki tego typu kąpielom zwiększa się krążenie krwi i limfy. Wirująca woda działa kojąco i leczniczo w chorobach zwyrodnieniowych i w stanach pourazowych.
alt
alt
  • Kąpiel solankowa polega na zanurzeniu ciała pacjenta w wodzie o specjalnych właściwościach mineralnych. Takie zabiegi polecane są w celu pobudzenia przemiany materii, układu krążenia i zredukowania bólu.
 
  • Kąpiele aromatyczne to połączenie hydro i aromaterapii. W trakcie zabiegów wykorzystywana woda mieszana jest z olejkami eterycznymi w celu odprężenia i relaksu pacjenta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wanien oraz akcesoriów do hydroterapii: https://kinesis.com.pl/hydroterapia-c-1_3.html
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności