PolskiAngielski
Kategorie
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Blog

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Trening obwodowy- co to jest?

04-08-2021
Trening obwodowy- co to jest?
Trening obwodowy to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zgubić, w krótkim czasie, zbędne kilogramy, poprawić kondycję oraz wytrzymałość. Świetnie sprawdza się zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z ćwiczeniami tego typu, jak również dla profesjonalistów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do dalszej lektury!
czytaj więcej >>

Czym są suche kąpiele gazowe?

22-06-2021
Czym są suche kąpiele gazowe?

Suche kąpiele to zabieg balneologiczny, który polega na zanurzeniu ciała w mieszance gazowej w odpowiedniej komorze lub kabinie. Pacjent zanurzony jest w gazie do klatki piersiowej, w lekkim ubraniu, a uszczelniony mankiet chroni drogi oddechowe przed wdychaniem mieszanki leczniczej. Gaz do kąpieli może być naturalny lub sztuczny (z butli).
Tego typu zabiegi maja zaczną przewagę na tradycyjnymi, "mokrymi". Urządzenie do suchych kąpieli w dwutlenku węgla lub ozonie, które idealnie sprawdzi się w warunkach sanatoryjnych to najnowszy produkt firmy Kinesis- Duo Dry Jet. Po więcej informacji zapraszamy do artykułu. 

czytaj więcej >>

Rehabilitacja pocovidowa

12-04-2021
Rehabilitacja pocovidowa
W piątek 10.04.2021 na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazały się wytyczne dotyczące rehabilitacji pacjentów po przebyciu choroby COVID-19, czasu trwania terapii oraz zalecanych zabiegów.  Po więcej szczegółów zapraszamy do lektury całego artykułu o rehabilitacji pocovidowej.
czytaj więcej >>

Urządzenie ReOxy i terapia IHHT

17-01-2021
Urządzenie ReOxy i terapia IHHT
ReOxy firmy AiMediq jest nowym urządzeniem medycznym do terapii oddechowej, które przez cały czas trwania zabiegu stosuje indywidualną mieszankę powietrza z obniżoną zawartością tlenu. Wykorzystuje terapeutyczne rozwiązanie, oparte na molekularnych mechanizmach ochrony komórek, które regulują aktywność genów w odpowiedzi na różne stężenia tlenu.
Terapia IHHT czyli Intermittent Hypoxic Hyperoxic Treatment to hipoksyczno - hiperoksyczna terapia nazywana także przerywaną hipoksją. Polega na podawaniu przez maskę twarzową mieszanki powietrza o obniżonej zawartości tlenu, naprzemiennie z powietrzem o zwiększonej zawartości tlenu.
Nowe możliwości zastosowania urządzenia ReOxy w rehabilitacji po COVID-19.
czytaj więcej >>

Podsumowanie 2020 roku

30-12-2020
Podsumowanie 2020 roku
Koniec grudnia to czas podsumowań. Mijający rok był dla nas niespodziewanie trudny, ale dzięki wsparciu i wyrozumiałości naszej wspanialej załogi oraz klientów, coraz optymistycznej patrzymy w przyszłość. Dziękujemy, że byliście z nami, w tym trudnym dla nas wszystkich roku. Życzymy Wam, ale również sobie, aby nadchodzący 2021r przyniósł ze sobą wiele dobrego, poczucie bezpieczeństwa i pozwolił cieszyć się towarzystwem innych ludzi.
czytaj więcej >>

Co to jest integracja sensoryczna?

28-09-2020
Co to jest integracja sensoryczna?
W trakcie wykonywania codziennych czynności, mózg otrzymuje wiele informacji ze wszystkich zmysłów (wzroku, słuchu, dotyku, węchu, smaku oraz przedsionkowego oraz proprioceptowego). W następnej kolejności dokonuje rozpoznania, segregowania oraz interpretacji i na tej podstawie integruje je z posiadanymi wzorcami oraz eliminuje zbędne informacje. W oparciu o otrzymane bodźce, mózg tworzy adekwatną reakcję, nazywana adaptacyjną, ruchową bądź myślową. Mówiąc prościej, potrafimy ocenić sytuację, w której się znajdujemy, np. kiedy dotykamy czegoś gorącego-cofamy rękę lub gdy słyszymy za głośny dźwięk- zatykamy uszy. Całe nasze postrzeganie świata opieramy na informacjach odbieranych przez zmysły. Dzieje się to poza naszą świadomością. Proces ten rozpoczyna się już w życiu płodowym i trwa przez całe życie. Co jednak, gdy nie jesteśmy w stanie tych informacji poprawnie odczytać i uporządkować? Wtedy właśnie pojawiają się problemy z integracją sensoryczną.
czytaj więcej >>

Kinesis partnerem Legii Warszawa

10-09-2020
Kinesis partnerem Legii WarszawaMiło nam poinformować, że firma Biuro Handlowe Kinesis została oficjalnym partnerem Mistrza Polski Legii Warszawa.  Nasz sprzęt do rehabilitacji oraz urządzenia medyczne wyposażą najnowocześniejszy ośrodek treningowy w Polsce- Legia Training Center.  Jesteśmy bardzo dumni z tej współpracy i w artykule prezentujemy jej efekty. 
czytaj więcej >>

Jak wybrać stół rehabilitacyjny??

17-08-2020
Jak wybrać stół rehabilitacyjny??
Stół rehabilitacyjny to podstawowe wyposażenie gabinetów i ośrodków rehabilitacyjnych. Na rynku istnieje wiele modeli stołów. Jak w tym gąszczu propozycji odnaleźć właśnie ten, który będzie spełniał wszystkie moje wymagania? Poniżej przedstawiamy listę pytań, na które trzeba odpowiedzieć, w celu wyboru tego odpowiedniego.  Mamy nadzieję, że będzie to dla Państwa pomocne i po przeczytaniu artykułu nie będzie już żadnych wątpliwości. Zapraszamy do lektury!
czytaj więcej >>

Hydroterapia- rodzaje i zabiegi

29-07-2020
Hydroterapia- rodzaje i zabiegi
Hydroterapia, inaczej aquaterapia czy wodolecznictwo, jest jednym z najstarszych działów fizjoterapii. Zabiegi polegają na terapeutycznym zastosowaniu wody o różnych parametrach, takich jak: temperatura i ciśnienie, z dodatkami borowiny czy solanki, odpowiednio dobranych do danej terapii. Dzięki właściwością fizycznym wody, hydroterapia pozwala na uzyskiwanie efektów fizjologicznych. Najważniejsze cechy wody wiążą się z właściwościami mechanicznymi, takimi jak: siła nacisku, oporu i wyporu. Kolejne istotne aspekty to zdolność płynu do magazynowania i przewodzenia ciepła.
czytaj więcej >>

Podręczne akcesoria do ćwiczeń

24-07-2020
Podręczne akcesoria do ćwiczeń

Obręcze, taśmy oraz rzemienie do ćwiczeń stają się coraz bardzie popularne.  Niska cena, mała ilość zajmowanego miejsca i w zasadzie nieograniczone możliwości ćwiczeń, stanowią ich niewątpliwy atut. Wykonane są z czystego, bezpudrowego lateksu. Są dobrym rozwiązaniem w treningu codziennym, powrocie do formy po urazach czy treningu z dziećmi. Zastępują ćwiczenia z ciężarkami i pozwalają na naukę podstawowych wzorców ruchu. Poniżej krótki opis wszystkich lateksowych akcesoriów do ćwiczeń, znajdujących się w asortymencie firmy Kinesis.

czytaj więcej >>

Ćwiczenia a kwarantanna

23-06-2020
Ćwiczenia a kwarantanna
Dlaczego nie powinniśmy przestawać dbać o swoje zdrowie fizyczne? Co z przerwaną rehabilitacją z powodu pandemii? Brak ruchu, szczególnie u osób starszych, może skutkować trudnymi do odwrócenia zmianami w całym organizmie. Ważne jest, aby wykonywać ćwiczenia o umiarkowanym natężeniu przez 20-45 min, maksymalnie trzy razy w tygodniu. Chodzi o utrzymanie sprawności fizycznej, a nie rozwój kondycji. Ćwiczenia mają pozytywny wpływ na nasz układ immunologiczny, którego praca jest dla nas bardzo istotna w czasie pandemii.
czytaj więcej >>

Przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne PUR- dlaczego warto kupić?

23-06-2020
Przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne PUR- dlaczego warto kupić?
Rehabilitacja wcześnie rozpoczęta, pozwala na szybszy powrót do sprawności oraz  zwiększa motywację pacjenta do wykonywania ćwiczeń. Ważne jest, aby rozpocząć ją już w szpitalu bądź niedługo po zabiegu. Na początkowym etapie najbardziej wskazane są ćwiczenia wykonywane w podwieszeniu bądź samowspomagane. Istotne, aby rozpoczynać rehabilitacje bez/lub z małym obciążeniem. Systematycznie i z zaangażowaniem wykonywać zalecane ćwiczenia, co umożliwi lepsze i szybsze efekty. Urządzeniem, które idealnie sprawdza się tego typu terapii jest przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne PUR firmy Kinesis.  
czytaj więcej >>
Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu