PolskiAngielski
Kategorie
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Rehabilitacja pocovidowa

Data dodania: 12-04-2021

W piątek 10.04.2021 na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazały się wytyczne dotyczące rehabilitacji pacjentów po przebyciu choroby COVID-19. Program obejmuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji. Do programu można dołączyć do 12 miesięcy po zakończeniu leczenia, na podstawie skierowania lekarskiego.

 

Placówki, które mogą uczestniczyć w programie muszą mieć podpisaną umowę z NFZ na realizację świadczeń rehabilitacji leczniczej, w trybie stacjonarnym lub w leczeniu uzdrowiskowym, lub być wpisane do wykazu podmiotów udzielających świadczeń covidowych. Ponad to, ośrodki muszą posiadać odpowiednio wyszkoloną kadrę oraz wyposażenie , które jest zgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia oraz opisem przedstawionego programu rehabilitacji.

 

Celem rehabilitacji pocovidowej jest poprawa sprawności oddechowej oraz polepszenie wydolności płuc, wydolności wysiłkowej oraz krążeniowej.

alt


Program rehabilitacji obejmuje:

 1. kinezyterapię ze szczególnym uwzględnieniem treningu wytrzymałościowego, ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń efektywnego kaszlu, ćwiczeń ogólnousprawniających, ćwiczeń na wolnym powietrzu;
 2. opukiwanie i oklepywanie klatki piersiowej, drenaże ułożeniowe;
 3. inhalacje indywidualne (solankowe - haloterapia, mineralne, lekowe) lub okołotężniowe lub nadmorskie albo subterraneoterapia;
 4. terenoterapię, treningi marszowe;
 5. balneoterapię – według indywidualnych wskazań, w tym:
 • wodne kąpiele balneologiczne (o stopniowanej temperaturze), w szczególności kąpiele kwasowęglowe
 • i/lub gazowe kąpiele CO
 • i/lub okłady z pasty borowinowej;
 1. masaż – według indywidualnych wskazań;
 2. hydroterapię, fizykoterapię – według indywidualnych wskazań;
 3. treningi relaksacyjne;
 4. edukację zdrowotną i promocję zdrowia, w tym np. naukę prawidłowej techniki używania inhalatorów, eliminację nałogów i innych czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych, prozdrowotną zmianę stylu życia;
 5. leczenie dietetyczne – według indywidualnych wskazań;
 6. wspomaganie rehabilitacyjne schorzeń współistniejących. [1]

 

Pacjent, w trakcie trwania rehabilitacji, powinien odbyć minimum 96 zabiegów fizjoterapeutycznych, mieć zapewnione konsultacje z personelem medycznym oraz opiekę psychologa. Placówka powinna również zagwarantować pacjentowi niezbędne badania diagnostyczne, leki, wyroby medyczne, które okażą się niezbędne w trakcie trwania procesu rehabilitacji.

 

Na podstawie testów przed i po leczeniu określa się efektywność przeprowadzonej rehabilitacji.

 

Na naszej stronie, w kategorii REHABILITACJA POCOVIDOWA, wybraliśmy urządzenia, które pozwolą na przeprowadzenie leczenia opisanego w rozporządzeniu. Znajdują się tam zarówno wanny do przeprowadzenia zabiegów hydroterapii, jak i kabiny do zabiegów balneologicznych. Przygotowaliśmy również stół PROFI D Plus do drenażu ułożeniowego. W naszej ofercie znajduje się także urządzenie ReOxy, które pozwala na poprawę sprawności oddechowej. Wybraliśmy także urządzenia do kinezyterapii i fizykoterapii od cenionych i sprawdzonych producentów.
 

alt

Po więcej informacji zapraszamy do zakładki REHABILITACJA POCOVIDOWA oraz na stronę Ministerstwa Zdrowia.
 

[1] https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/znamy-szczegoly-programu-rehabilitacji-po-przebytej-chorobie-covid-19,7959.html


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu