PolskiAngielski
Kategorie
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Urządzenie ReOxy i terapia IHHT

Data dodania: 17-01-2021

ReOxy firmy AiMediq jest nowym urządzeniem medycznym do terapii oddechowej, które przez cały czas trwania zabiegu stosuje indywidualną mieszankę powietrza z obniżoną zawartością tlenu. Wykorzystuje terapeutyczne rozwiązanie, oparte na molekularnych mechanizmach ochrony komórek, które regulują aktywność genów w odpowiedzi na różne stężenia tlenu.

ReOxy jest pierwszym na świecie urządzeniem medycznym, posiadającym certyfikat TUV Rheinland oraz znak CE, które zapewnia nowatorską, niefarmakologiczną interwencję, mającą na celu aktywację genów w odpowiedzi na zmienny poziom tlenu, poprzez wyzwolenie fizjologicznej odpowiedzi na ostrą i krótkotrwałą hipoksję przerwaną hiperoksją.

 

alt alt


Zastosowanie innowacyjnej technologii SRT pozwala na:

 • test przed zabiegiem - ocenę strefy maksymalnej skuteczności terapeutycznej oraz obliczenie indywidualnych parametrów leczenia;
 • leczenie - utrzymanie pacjenta w strefie maksymalnej skuteczności terapeutycznej poprzez dostosowanie parametrów leczenia w odpowiedzi na zmiany stanu pacjenta;
 • po zabiegu – obliczenie i zaplanowanie parametrów następnej sesji zabiegowej.
 

alt
 

Terapia IHHT – co to jest?
 

Terapia IHHT czyli Intermittent Hypoxic Hyperoxic Treatment to hipoksyczno - hiperoksyczna terapia nazywana także przerywaną hipoksją. Polega na podawaniu przez maskę twarzową mieszanki powietrza o obniżonej zawartości tlenu, naprzemiennie z powietrzem o zwiększonej zawartości tlenu.

Jedna sesja treningowa/terapeutyczna trwa około 30-60 min, w zależności od zaleceń lekarza i składa się z naprzemiennych etapów kilkuminutowego oddychania mieszanką hipoksyczną (ubogą w tlen) i etapów oddychania mieszanką hiperoksyczną (bogatą w tlen). Cała terapia powinna składać się z około 10-15 sesji treningowych.

Tylko kontrolowana i indywidulanie dobrana terapia może być wykorzystywana jako metoda terapeutyczna. Wg Törpel i współpracowników (2019) „skuteczna dawka hipoksji” zależna jest od czynników, które można kontrolować bardzo precyzyjnie na urządzeniu ReOxy. 

alt 

Korzystne efekty terapii w warunkach hipoksji udokumentowane są w licznych publikacjach naukowych.

Do gwałtownego zainteresowania i rozwoju terapii przyczyniła się Nagroda Nobla przyznana w 2019 roku w dziedzinie fizjologii i medycyny za odkrycie, „jak komórki wyczuwają dostępność tlenu i adaptują się do niej”. To odkrycie przyczyniło się do rozwoju terapii hipoksycznych i wykorzystaniu ich we wspomaganiu leczenia różnych jednostek chorobowych.


Terapia IHHT – terapia mitochondrialna
 

Nasz organizm funkcjonuje dzięki ciągłemu wytwarzaniu, magazynowaniu i przekazywaniu energii. Energia jest wytwarzana we wszystkich komórkach naszego ciała w maleńkich centrach energetycznych – mitochondriach, w których stale przebiegają setki skomplikowanych reakcji enzymatycznych, odpowiedzialnych za wytwarzanie energii, syntezę materiału budulcowego oraz odtruwanie organizmu.

Liczne badania naukowe dowiodły, że u podstaw patologii narządów ciała ludzkiego leży zawsze proces zapalny uszkadzający wytwarzanie i wykorzystanie energii w mitochondriach komórkowych.

Każda komórka organizmu ludzkiego ma ogromną zdolność do regeneracji, ale pod warunkiem stałego dopływu energii. Brak energii do wykorzystania powoduje wiele zaburzeń wewnątrz każdej komórki, co w konsekwencji prowadzi do wielu niekorzystnych objawów
i chorób.


Terapia przy wykorzystaniu urządzenia ReOxy prowadzi do kontrolowanego stresu komórek, co powoduje korzystne zmiany
w mitochondriach. W wyniku ekspozycji na hipoksję uszkodzone mitochondria obumierają, a na ich miejsce tworzone są nowe. Dochodzi także do wzrostu potencjału antyoksydacyjnego organizmu, dzięki czemu poprawie ulegają zdolności energetyczne organizmu.

 

alt


Terapia IHHT- nowe kierunki rozwoju rehabilitacji po COVID-19
 

W dzisiejszych czasach stajemy przed ogromnym problemem związanym z pandemią COVID-19, jakim jest powrót do zdrowia pacjentów po zakażeniu. Naukowcy z całego świata prześcigają się w pomysłach na najbardziej skuteczna metodę rehabilitacji, umożliwiającą powrót do pełnej sprawności, a w szczególności przywrócenie funkcji układu krążeniowo – oddechowego.

Pierwsze informacje o możliwości zastosowania terapii IHT w rehabilitacji pacjentów po COVID-19 podał prof. Roberto Pedretti z IRCCS Multimedica (Włochy) w wywiadzie dla Daily Mail z 2 czerwca 2020r. Terapia w której wykorzystane zostało urządzenie ReOxy, firmy AiMediq wykazała pozytywne efekty dla pacjentów po COVID-19, którzy nie byli w stanie samodzielnie wykonywać ćwiczeń rehabilitacyjnych w celu przywrócenia sprawności płuc z przed choroby.


Korzyści terapii IHHT

 • Poprawa funkcjonowania płuc
 • Poprawa wydolności fizycznej (wzrost VO2max – maksymalnego minutowego poziomu tlenu)
 • Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi
 • Profilaktyka zawałów mięśnia sercowego
 • Poprawa tolerancji na zmęczenie
 • Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi
 • Zmniejszenie objawów depresji
 • Poprawa jakości snu
 • Poprawa zdolności poznawczych
 • Zwiększenie odporność mięśnia sercowego i mózgu na ostre niedokrwienie
 • Poprawa jakości życia


Zastosowanie Terapii IHHT

 • Rehabilitacja pulmonologiczna (uszkodzenia płuc po COVID 19, POChP, Astma)
 • Rehabilitacja kardiologiczna (nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, zastoinowa niewydolność serca)
 • Rehabilitacja geriatryczna (demencja, choroba Alzheimera)
 • Rehabilitacja neurologiczna (udar mózgu, uszkodzenia rdzenia kręgowego)
 • Medycyna Sportowa (poprawa wydolności fizycznej, leczenie zespołu przetrenowania, adaptacja do warunków wysokogórskich)
 • Medycyna prewencyjna, estetyczna i anty-aging (przewlekłe zmęczenie, przewlekły stres, depresja, wypalenie zawodowe, zaburzenia snu)
 
Dane techniczne urządzenia ReOxy


alt
alt


Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat urządzenia ReOxy w naszym sklepie on-line pod linkiem:

Jeśli jesteś zainteresowany urządzeniem lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami:
 

Przedstawiciel Handlowy

Informacje medyczne

Robert Paśnik
tel: +48 661 960 417
rpasnik@kinesis.com.pl

dr Tomasz Cisoń
tel: +48 604 500 608
tomekcison@wp.pl


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu